Kim jestem

Lekarzem z tytułem doktora nauk medycznych, specjalistą kardiochirurgiem, w trakcie kolejnej specjalizacji – kardiologii.

Po studiach spędzonych w Lublinie skupiłem się na sercu, które stało się moją pasją. Głównie na Śląsku, w II Klinice Kardiochirurgii w Katowicach-Ochojcu, później w Rzeszowie, szkoliłem się pod okiem mistrzów.

Uzyskałem specjalizację z kardiochirurgii, i z wyróżnieniem obroniłem w Zabrzu rozprawę doktorską.

Po wielu latach operowania serc obecnie zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem kardiologicznym, kwalifikacją do operacji oraz kontrolą po operacjach kardiochirurgicznych. Wiedzę i doświadczenie we wiodących klinikach i oddziałach kardiochirurgii wzbogacam obecnie przez odbywanie od 2013 roku specjalizacji z kardiologii.

Jestem dumny i zadowolony z tego, co robię, gdyż od zawsze chciałem być lekarzem. W mojej rodzinie wszyscy ukończyli kierunki „techniczne” i chyba dlatego w moich rozmowach z pacjentami roi się od „silników”, „tłoków”, „przewodów paliwowych”.

Cieszy mnie praca bezpośrednio z pacjentami – czy w zakresie leczenia szpitalnego (obecnie Oddział Chorób Wewnętrznych Szpitala im. Św. Rodziny w Rudnej Małej), czy w ramach Prywatnej Poradni Kardiologicznej i Kardiochirurgicznej.

Dziękuję mojej żonie – bez niej nie mógłbym realizować się w mojej pracy. Moim dzieciom, dzięki którym jestem najszczęśliwszym człowiekiem! Przy każdej okazji dziękuję Bogu za to, że dał mi wspaniałych rodziców, którzy od dzieciństwa kształtowali mój charakter, wymagali cierpliwości i samozaparcia abym mógł teraz dawać chorym nadzieję oraz wykonywać mój zawód z poświęceniem.

Motto: „Miej serce i patrzaj w serce”.

Służę radą i pomocą jak tylko zajdzie taka potrzeba. Najmocniejszą moją stroną jest wiara, a największą nagrodą uśmiech i ocalone ludzkie życie.

Dr n.med.  Witold Mazur

P. S. Zachęcam do profilaktyki, zdrowego i aktywnego trybu życia! Zapraszam do wspólnej wędrówki po kardiologii na blogu zapracowanego kardiologa,którego jestem autorem i do spotkań na portalach społecznościowych.